Se încarcă...
Ești aici  Acasă  >  Social  >  Articol curent

Olimpicii „haşdeeni”

Prin   /  28 februarie 2020  /  Nici un comentariu  /   22

Fila lor va rămâne înscrisă în istoria liceului „B.P.-Hasdeu”

Fila lor va rămâne înscrisă în istoria liceului „B.P.-Hasdeu”

Educaţia ecologică (Total – 1 loc şi 1 punct) – Corina Stejaru, cl. XII-C, (menţiune 1 punct), profesor – Viorel Flocea;
Limba şi literatura română (Total 6 locuri şi 20 puncte) – Camelia Conea, cl. X-B şi Camelia Irodoi, cl. XI-C (4 puncte); Cătălina Baidauz, cl. XI-B (3 puncte), profesoară – Marina Lefter; Ala Berladean, cl. XII-C (4 puncte); Maxim Mazur, cl. XII-B (3 puncte), Sabina-Sofia Magaleas cl. X-D (2 puncte), profesoară – Inga Mâţu.
Biologia (Total 3 locuri şi 8 puncte) – Anastasia Bejan, cl. X-A şi Artiom Carabutov, cl. XI-A (3 puncte), Ana Gârlă, cl. X-A (2 puncte), profesoară – Iuliana Apostol.
Matematica (Total – 3 locuri şi 6 puncte) – Gabriela Rusu, cl. XI-A (3 puncte), Mădălina Jorneac, cl.X-A (menţiune 1 punct), profesoară – Maria Ciuga; Nicolae Andrieș, cl. XII-A (2 puncte), profesoară – Valentina Concescu.
Chimia (Total – 1 loc şi 1 punct) – Alfeia Căinărean, cl. X-A (menţiune 1 punct), (profesoară – Tatiana Gâscă.
Geografia (Total – 3 locuri şi 9 puncte) – Camelia Conea, cl. X-B şi Cătălina Baidauz, cl. XI-B (4 puncte); Ionuț Macovei cl. XII-A (menţiune 1 punct), profesor – Viorel Flocea.
Istoria (Total – 5 locuri şi 13 puncte) – Camelia Conea, cl. X-B şi Ala Berladean, cl. XII-C (4 puncte); Mădălina Grădinaru, cl. X-C şi Camelia Irodoi, cl. XI-C (2 puncte); Alexandra Prodan, cl. XI-D (menţiune 1 punct), profesoară – Tatiana Stati.
Informatica (Total – 4 locuri şi 12 puncte) – Nicolae Andrieș, cl. XII-A şi Valeriu Moscvin, cl. X-A (4 puncte); Olesea Railean, cl. XII-A (3 puncte); Vlad Popescu, cl. XI-A (menţiune 1 punct), profesoară – Valentina Concescu).
Fizica (Total – 1 loc şi 1 punct) – Vlad Popescu, cl. XI-A (menţiune 1 punct), profesor – Anatoli Homenco.
Limba franceză (Total – 5 locuri 18 puncte) – Alfeia Căinărean, cl. X-A, Camelia Irodoi cl. XI-C şi Maxim Romaniuc, cl. XII-C (4 puncte); Savina Samson, cl. XI-C şi Cătălin Țurcanu, cl. XII-C, profesoară – Olga Tomac.
Limba engleză (Total 2 locuri 5 puncte) – Cătălina Baidauz, cl. XI-B (3 puncte), Camelia Conea, cl. X-B (2 puncte), profesoare Natalia Rața şi Dorina Vacari.
În total: Locul I au ocupat 12 elevi, locul II – 9, locul III – 6, menţiune – 7 (34 locuri și 94 puncte.

Aliona Ungureanu, director-adjunct/instruire

  • Publicat: 1 lună in urma 28 februarie 2020
  • De:
  • Articole actualizate: februarie 28, 2020 @ 8:49 am
  • Filed sub: Social

Lasă un răspuns

Puteţi, de asemenea, ca...

90242238_2754294911286955_5880547420705652736_o

Staţi acasă… Pentru sănătatea proprie şi pentru liniştea celor apropiaţi

Citeşte mai mult →